Керування RF-модулятором на TA1297 та MC44BS373CA

“Человек столько раз человек, сколько языков он знает”
Карл V (1500-1558)

Останнім часом “друзі” з ближнього зарубіжжя дорікають мені чого це я пишу на ворожій мові. Відповідаю: ви абсолютно праві, тепер читайте мої статті через гугл-транслейт. Або читайте рашу-тудей, лай-ньюс – це набагато “корисніше” для мозку. Або вчіть українську, може пригодиться 😉

Цей невеличкий проект хоч і дуже невеличкий, але він був комерційний. Термін давності вже сплинув (я обіцяв не публікувати його рік, а пройшло вже більше двох), та й писалося це для “друзів”, тож не бачу жодної причини цім проектом не поділитися. Багато хто з нас має різні блоки та модулі які “саме зараз” немає куди подіти, тож все це складується десь мертвим вантажем. Впевнений, ви маєте у своєму хламі також і RF-модулятор з мертвого супутникового приймача але древнього відеомагнітофону, та мріяли застосувати його, наприклад, для побудування домашньої відеомережі або передавача. Але є одно але… Практично всі вони мають цифрове керування через шину I2C та мають бути ініціалізовані перед тим як будуть використовуватися. Про це і буде ця стаття…

Як виявило моє дослідження основна маса модуляторів використовують мікросхеми TA1297 або MC44BS373A. Обидві мікросхеми мають однакові регістри керування та однакову адресу на I2C шині. Тож прошивка одна для обох мікросхем. Можливо є ще якісь мікросхеми в модуляторах, можливо вони також будуть працювати з цією же прошивкою. Пристрій спроектований на простому та дешевому ATTINY13. Принципова схема:
rfmod_schematic

Як ви бачите схема дуже проста. Дві кнопки, один світлодіод та I2C шина для підключення до модулятора. При включенні пристрій ініціалізує модулятор на 44-му каналі (це дефолтне значення). Сітка східноєвропейська, звук D/K. Кнопками “+” та “-” можливо переключення каналів вниз до 21-го, вгору до 69-го. Переключення відображається світлодіодом короткими спалахами, 21 та 69 канал відображається включеним світлодіодом (тіпа стой, друже, приїхали). Обраний канал запам’ятовується у EEPROM МК, тож при кожному включенні живлення RF-модулятор буде включатися на обраному каналі .
Також є спец-функціі:
1. Помилка І2С шини (комунікації з модулятором) відображається переривчастими спалахами світлодіода.
2. Якщо подати живлення з нажатою кнопкою “+” – всі параметри EEPROM будуть скинуті до дефолтних.
3. Якщо подати живлення з нажатими обома кнопками – модулятор ініціалізується з увімкненим тест-сигналом (дві білих стрічки на чорному фоні). Це дуже зручно для налаштування ТВ, якщо до модулятора ще не підведений відеосигнал.

Отож бо і все. На жаль фото піддослідних модуляторів не залишилося, плата також не розроблялася – схема дуже проста. Тільки картинка с фузами для ATTINY13

rfmod_fuses
Файли: архів зі схемою та прошивкою

12 коментарів до “Керування RF-модулятором на TA1297 та MC44BS373CA

 1. Давно почитую ваш сайт. Цікаво)
  Вітаю з бажанням переходу на українську, хоча якщо вам зручніше писати на російській, то пишіть на ній. Плюньте на всіх там “друзів” з “добросусідського” зарубіжжя.
  І щодо “строки давнини вже вийшли”, то тут доречніше вжити “термін давності минув чи сплинув”.

 2. Спасибо, подправил. Комментарии пожалуй буду и дальше писать на русском, а вот радиолюбительских статей (конструкций) українською, согласитесь, не так много. Потому, думаю, это не последняя статья. В том то вся и идея, что таким как я или как Вы – все равно на каком языке статья, а вот некоторым это как… В общем обойдемся тут без политики.

 3. Молодець!!! Успіхів! Сайт дуже зацікавив, вже приступив до виготовлення низьковольтного бесперебійника (зима на носі,все може бути). Дякую!

 4. Я гадав що декілька модулів доведеця викинути, але дякую Вам пане за своечасний проект. З мовою теж добре вийшло. Успіхів…

 5. Дякую. Може і нам де знадобиться.

 6. Здоровенькі були радіолюбителі і радігубителі:-)
  Навіть не сподівався що знайду хоча б одну статтю рідною мовою, хоча тема мене не цікавить але не можу не висловити свою повагу до Вас що ви не соромитесь.
  Успіхів натхнення і мирного неба!

 7. А чого це ми маємо соромитися? Хай соромляться ті, хто живуть в Україні та не знають державної мови. Я хоч і російськомовний, але ж люблю свою землю та знаю її мову. Справжній українець повинен знати як найменше – три мови.

 8. Привіт. Радий що Ви на звязку

 9. Дуже корисний пост. Чекаю наступних проєктів! Майже 50 відсотків втілюю в залізі.

  Я так же рускоговорящий, но с удовольствием говорю и пишу на державном, и ещё стараюсь на инглиш:)
  С уважением,
  Андрей

 10. Передайте этим “друзям” Займитесь делом, а не языком! а именно возвращайтесь из зарубежья берите лопату и начинайте асфальтировать дороги, а не рассказывать оттуда как нам жить здесь!

 11. Не втримався, і написав на фб публікацію. “Українські фахівці приходять до логічного висновку. Якщо іноземцю треба скористатись плодами інтелектуальної праці українця – хай вчиться її розуміти. Адже якщо мені потрібно щось навіть китайського чи японського походження, я не смію китайців закликати писати українською. Сподіваюсь, ніхто не погодиться визнати себе нижчою расою. В той же час, при тому, що багато фахових матеріалів українського походження, написані іноземною, для фахового хростанн іноземців. І це прикро. А дже кожен рід, кожен нарід повинен свої досягнення в першу чергу для своїх надавати.” https://www.facebook.com/atrocuk/posts/1121245104615904

 12. Дуже влучна думка. Але якби це зрозуміли всі ті українці що створюють контент російською… Щось мені здається, що російські радіокоти та інші схуднули би рази у два. Якщо цікаво – маю на тому ж радіокоті “фанів” яких просто бомбить від того що нові публікації тут з’являються українською, пару разів навіть погрожували фізичною расправою 🙂

Залишити відповідь