Skip to content
 

Двоканальний термометр на ATTINY2313 та DS18B20

Цей проект робився мимохідь. Один вечір написання програми, наступний вечір виправлення декількох помилок, тестування “у залізі”. “Залізо” взагалі робив не я а мій шкільний товариш для свого батька. Батько також радіоаматор, але на пенсії та далекий від програмування. Товариш гарний програміст, набагато кращий за мене, але дуже “занятий” та ледачий, а я дуже поважаю його батька, тож… Як казав Леонід Макарович – “маємо те що маємо”. Авжеж, в інтернеті ДУЖЕ багато термометрів на DS18B20, але ж чим мій має бути гірший?

dual_term

Стосовно схеми – не бачу що тут коментувати, все дуже просто та зрозуміло. Краще зупинюся на описі роботи. При включенні живлення термометр переходить в автоматичний режим. Температура з обох датчиків відображається по черзі на протязі 4 секунд. Опитування датчиків також виконується один раз у чотири секунди. Тож маєте бути спокійними – все по документації, ніякого завищення температури не буде. Якщо натиснути на кнопку – автоматичний режим скасовується, відображення буде виконатися з одного датчика. Ще нажаття – наступний датчик і т.д. Якщо нажати на кнопку більше ніж на 1.5с – ви побачите на індикаторі таке “- – -.-” та термометр перейде знову в автоматичний режим. Авжеж було б непогано розуміти який датчик відображаєтся у даний час – для того є двокольоровий світлодіод.

dual_term_pcb

Змонтовано все на дуже маленькій платі. Фактично розмір термометра дорівнює розміру індикатора. Індикатор – будь який, червоний або зелений, с загальним анодом, або катодом (є дві прошивки в архіві нижче), висотою 0.56”. Наприклад цей. Живлення може бути у межах 7….13v, або стабілізоване джерело живлення 5v (USB, зарядний пристрій мобільного телефону), тож від VR1, C1, C2 можна у такому разі відмовитися. Тож… і все. А ні, не все. Ще ж фузи.

dual_term_fuses

Файли до проекту:
1. Прошивки ЗК та ЗА
2. Схема, плата

8 Comments

 1. Олександр сказав:

  Чудово як раз те що недавно шукав. Велике спасибі.

 2. Виктор сказав:

  Добрый день . посмотрел на вашу разработку ” Универсальный термостат -таймер. очень интересно . Возможно вас попросить проработать схему под мои пожелания сколько это будет стоить?

  • electra сказав:

   Здравствуйте, Виктор! Разработка новых устройств на заказ не самое дешевое удовольствие. Как правило разговор “начинается” от 100$ и выше. Разумеется с передачей в последствии всех исходников и документации. Тот проект о котором Вы говорите – очень древний, мне будет проще сделать с нуля, чем ворошить его. Если интересно – пишите сюда: electra@aliot.com.ua

 3. Goracio сказав:

  Посади термометры на одну шину – сэкономишь порт. 100 баксов!

  • radiomanoff сказав:

   Скорей всего программа написана на Ассемблере. Слишком мал размер памяти Tiny – 2 kB.
   Отсюда могу предположить, что в варианте от автора для экономии места, проще было инициализировать два датчика на разных пинах, чем городить “полноправную” шину.

  • electra сказав:

   Сэкономишь ПИН может быть? За это нынче платят 100$? Вау.

Leave a Reply